Campionatul Mondial Grupe 2018. Care sunt Grupele Camponatului Mondial din Rusia?

04.05.2018
Campionatul Mondial Grupe 2018. Care sunt Grupele Camponatului Mondial din Rusia?

Grupe Campionatul Mondial 2018. Campionatul Mondial din Rusia din 2018 este evenimentul anului și milioane de fani de pe tot mapamondul sunt gata pentru cele mai tari meciuri. Shtiu.ro îți prezintă cele 8 grupe de la Campionatul Mondial din Rusia, 2018, dar și programul meciurilor din grupe.

Grupa A: Rusia, Arabia Saudită, Egipt, Uruguay

Grupa B: Portugalia, Spania, Maroc, Iran

Grupa C: Franţa, Australia, Peru, Danemarca

Grupa D: Argentina, Islanda, Croaţia, Nigeria

Grupa E: Brazilia, Elveţia, Costa Rica, Serbia

Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea de Sud

Grupa G: Belgia, Panama, Tunisia, Anglia

Grupa H: Polonia, Senegal, Columbia, Japonia

Program  grupe Campionatul Mondial 2018

14 iunie
Rusia – Arabia Saudită                 (Luzhniki Stadium, Moscova – Ora 18:00)

15 iunie
Egipt – Uruguay                           (Ekaterinburg – Ora 17:00)
Maroc – Iran                                (St Petersburg – Ora 18:00)
Portugalia – Spania                      (Sochi – Ora 21:00)

16 iunie
Franţa – Australia                        (Kazan – Ora 13:00)
Argentina – Islanda                     (Spartak Stadium, Moscova – Ora 16:00)
Peru – Danemarca                        (Saransk – Ora 19:00)
Croaţia – Nigeria                         (Kaliningrad – Ora 21:00)

17 iunie
Costa Rica – Serbia                       (Samara – Ora 16:00)
Germania – Mexic                         (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 18:00)
Brazilia – Elveţia                          (Rostov – Ora 21:00)

18 iunie
Suedia – Korea de Sud                 (Novgorod –Ora 15:00)
Belgia – Panama                          (Sochi – Ora 18:00)
Tunisia – Anglia                           (Volgograd – Ora 21:00)

19 iunie
Polonia – Senegal                         (Stadion Spartak, Moscova – Ora 18:00)
Columbia – Japonia                      (Saransk – Ora 15:00)
Rusia – Egipt                               (St Petersburg – Ora 21:00)

20 iunie
Portugalia – Maroc                       (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 15:00)
Uruguay – Arabia Saudită             (Rostov – Ora 18:00)
Iran – Spania                               (Kazan – Ora 21:00)

21 iunie
Franţa – Peru                                (Ekaterinburg – Ora 20:00)
Danemarca – Australia                   (Samara – Ora 16:00)
Argentina – Croaţia                       (Novgorod – Ora 21:00)

22 iunie

Brazilia – Costa Rica                     (Saint Petersburg – Ora 17:00)
Nigeria – Islanda                          (Volgograd – Ora 18:00)
Serbia – Elveţia                           (Kaliningrad – Ora 21:00)

23 iunie

Belgia – Tunisia                           (Stadionul Spartak, Moscova – Ora 16:00)
Koreea de Sud – Mexic                (Rostov – Ora 18:00)
Germania – Suedia                       (Sochi – Ora 21:00)

24 iunie

Anglia – Panama                          (Nizhny Novgorod – Ora 16:00)
Japonia – Senegal                         (Ekaterinburg – Ora 20:00)
Polonia – Columbia                      (Kazan – Ora 21:00)

25 iunie

Uruguay – Rusia                           (Samara – Ora 18:00)
Arabia Saudită – Egipt                  (Volgograd – Ora 18:00)
Spania – Maroc                            (Kaliningrad – Ora 21:00)
Iran – Portugalia                          (Saransk – Ora 21:00)

26 iunie

Australia – Peru                           (Sochi – Ora 18:00)
Danemarca – Franţa                     (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 18:00)
Nigeria – Argentina                      (Sankt Petersburg – Ora 21:00)
Islanda – Croaţia                          (Rostov – Ora 21:00)

27 iunie

Koreea de Sud – Germania            (Kazan – Ora 17:00)
Mexic – Suedia                             (Ekaterinburg – Ora 17:00)
Serbia – Brazilia                           (Stadionul Spartak, Moscova – Ora 21:00)
Elveţia – Costa Rica                      (Nizhni Novgorod – Ora 21:00)

28 iunie

Japonia – Polonia                        (Volgograd – Ora 17:00)
Senegal – Columbia                     (Samara – Ora 17:00)
Panama – Tunisia                         (Saransk – Ora 21:00)
Anglia – Belgia                            (Kaliningrad – Ora 21:00)

Rusia

Cele mai noi articole
Top 3 cele mai frumoase și spectaculoase saline din România
Top 3 cele mai frumoase și spectaculoase saline din România
Adevărate palate de sare, țara noastră găzduiește saline ce reprezintă destinații turistice de mare interes datorită potențialului natural pe care acestea îl oferă, dar mai ales pentru... citește tot
Care va fi cel mai înalt pod din România? Unde va fi acesta?
Care va fi cel mai înalt pod din România? Unde va fi acesta?
Desfășurare impresionantă de forțe pe malul Dunării, la Tulcea și Brăila, acolo unde cel mai lung pod din România al treilea din Europa prinde contur pe zi ce trece. Cel mai important proiect... citește tot
De unde vine expresia românească „om cu scaun la cap”?
De unde vine expresia românească „om cu scaun la cap”?
De-a lungul istoriei, românii au inventat numeroase expresii şi locuțiuni care fac referire la inteligența, creierul, mintea sau caracterul omului. Pentru ușurința în exprimare, toate aceste... citește tot